HTTP Test Page
powered by CentOS-WebPanel.com

This page is used to test the proper operation of the HTTP server after it has been installed. If you can read this page it means that the HTTP server installed at this site is working properly.


If you are a member of the general public:

The fact that you are seeing this page indicates that the website you just visited is either experiencing problems or is undergoing routine maintenance.

If you would like to let the administrators of this website know that you've seen this page instead of the page you expected, you should send them e-mail. In general, mail sent to the name "webmaster" and directed to the website's domain should reach the appropriate person.

For example, if you experienced problems while visiting www.example.com, you should send e-mail to "webmaster@example.com".

If you are the website administrator:

You may now add content to the directory /public_html. Note that until you do so, people visiting your website will see this page and not your content. To prevent this page from ever being used, delete index.html in /public_html.

You are free to use the images below on Linux powered HTTP servers. Thanks for using CentOS-WebPanel!

[ Powered by CentOS-WebPanel ]

About CentOS-WebPanel:

The CentOS-WebPanel a control panel for quick and easy manage linux server over web interface. Web Panel uses a variety of repositories to install the latest packages and maintains them updeted.

For information on CentOS-WebPanel please visit the CentOS-WebPanel.com.


Note:

CentOS-WebPanel is Software and it is used to power this website; however, the webserver is owned by the domain owner and not the CentOS-WebPanel.

If you have issues with the content of this site, contact the owner of the domain, not the CentOS-WebPanel.

For example, if this website is www.example.com, you would find the owner of the example.com domain at the following WHOIS server:

http://www.internic.net/whois.html

Akdeniz’e iki servet indi | En Son Dakika Haberler ve Online Alışveriş Siteleri Bakgor.Net |
Son Haberler
Anasayfa » HABERLER » Ekonomi » Akdeniz’e iki servet indi
i.milliyet.com.tr-.-YeniAnaResim-.-2016-.-07-.-17-.-akdeniz-e-iki-servet-indi-7350434.Jpeg.jpg

Akdeniz’e iki servet indi

Türkiye’de ultralüks yat yapımına 2000 yılında başlanılan ASBAŞ’taki 101 firmadan 53’ü, yat sektöründe faaliyet gösteriyor. 2014 yılına kadar metre bazındaki üretimde Türkiye üçüncülüğüne kadar yükselen Antalya, 2014’ten itibaren ikinci sıradaki Tuzla ve ilk sıradaki Bodrum’u geride bırakarak, ilk sıraya oturdu. Antalya’daki bu gelişim, Türkiye’yi de dünya yat üretiminde 3’üncülüğe kadar taşıdı.

BU YIL 14 YAT DENİZE İNDİ

Bu yılın 6 aylık döneminde 14 yatın tamamlanarak denize indirildiğini belirten ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, bu yatların toplam satış gelirinin 104 milyon dolar olduğunu açıkladı. Hollanda, İngiltere, Avustralya, Katar, ABD gibi ülkelere satışı yapılan bu ultralüks yatların boyutları ise 60 metre, 51 metre, 50 metre, 46 metre, 41 metre, 40 metre, 3 tane 16 metre, 15 metre, 14 metre, 2 tane 11 metre ve 9 metre. Gürses, denize inen 14 yatın toplam uzunluğunun 396 metre olduğunu belirtti.

YILSONUNA KADAR 40 YAT İNECEK

Yılsonuna kadar bunlarla birlikte toplam 40 yatın denize indirilmesinin hedeflendiğini söyleyen Zeki Gürses, bugüne kadar denize indirilen toplam yat sayısının 322’ye yükseldiğini, toplam satış gelirinin de 756 milyon dolara ulaştığını dile getirdi. 322 ultralüks yatın toplam uzunluğunun 5 bin 582 metre olarak gerçekleştiğini anlatan Gürses, 2016 Ocak ayı planlarına göre, 1222 metre bu yıl, 1088 metre 2017’de, 870 metre de 2018’de tamamlanmak üzere toplam 3 bin 180 metrelik proje olduğunu açıkladı.

BAKIM ONARIM DA HIZLA ARTIYOR

ASBAŞ’ta yat sektörünün bakım onarım alanında da hızla büyüdüğünü belirten Gürses, bu yıl 6 ayda 10 lüks yatın bakım ve onarımının tamamlandığını söyledi. 2005’ten bu yana bakım onarım çalışmaları yürütüldüğünü dile getiren Zeki Gürses, “Bugüne kadar 66 teknenin bakım ve onarımı yapıldı ve sahiplerine teslim edildi” dedi.

İKİ SERVET DENİZDE

ASBAŞ’ta faaliyet gösteren firmaların en son tamamladığı milyonlarca dolar değerindeki ultralüks megatyatlar da denize indirildi. Sahiplerine teslim edilmeyi bekleyen bu süper lüks yatlardan 60 metre uzunluğunda ve 30 milyon dolar değerindeki ultralüks megayat, Alya Yatçılık firması tarafından yapıldı. Müşterisi İngiltere’de olan yatın tesliminin bu ay sonu yapılması planlanıyor. 50 metrelik ve 25 milyon dolar değerindeki ultralüks megayat ise Mayra Marketing Yatçılık tarafından yapıldı ve ağustos ortalarında müşterisine teslim edilmesi planlanıyor. Damen Yatçılık’ın Hollandalı bir müşteri için 5 milyon değerinde 50 metre boyunda, petrol platformlarında acil müdahalelerde, söndürme gibi işlemlerde kullanılmak üzere özel olarak üretilen tekne de denize indirildi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/akdeniz-e-iki-servet-indi-ekonomi-2279236/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*