HTTP Test Page
powered by CentOS-WebPanel.com

This page is used to test the proper operation of the HTTP server after it has been installed. If you can read this page it means that the HTTP server installed at this site is working properly.


If you are a member of the general public:

The fact that you are seeing this page indicates that the website you just visited is either experiencing problems or is undergoing routine maintenance.

If you would like to let the administrators of this website know that you've seen this page instead of the page you expected, you should send them e-mail. In general, mail sent to the name "webmaster" and directed to the website's domain should reach the appropriate person.

For example, if you experienced problems while visiting www.example.com, you should send e-mail to "webmaster@example.com".

If you are the website administrator:

You may now add content to the directory /public_html. Note that until you do so, people visiting your website will see this page and not your content. To prevent this page from ever being used, delete index.html in /public_html.

You are free to use the images below on Linux powered HTTP servers. Thanks for using CentOS-WebPanel!

[ Powered by CentOS-WebPanel ]

About CentOS-WebPanel:

The CentOS-WebPanel a control panel for quick and easy manage linux server over web interface. Web Panel uses a variety of repositories to install the latest packages and maintains them updeted.

For information on CentOS-WebPanel please visit the CentOS-WebPanel.com.


Note:

CentOS-WebPanel is Software and it is used to power this website; however, the webserver is owned by the domain owner and not the CentOS-WebPanel.

If you have issues with the content of this site, contact the owner of the domain, not the CentOS-WebPanel.

For example, if this website is www.example.com, you would find the owner of the example.com domain at the following WHOIS server:

http://www.internic.net/whois.html

‘Halk oyunları seçmeli ders olsun’ | En Son Dakika Haberler ve Online Alışveriş Siteleri Bakgor.Net |
Son Haberler
Anasayfa » HABERLER » Kültür & Turizm » ‘Halk oyunları seçmeli ders olsun’
halk_oyunlari_secmeli_ders_olsun_1468247644_4972.jpg

‘Halk oyunları seçmeli ders olsun’

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, halk oyunlarının seçmeli ders olmasını istediklerini, bunu kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.
 
Bir programa katılmak için Eskişehir’e gelen Ozanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2001’de kurulan federasyonun 81 ilde örgütlü olduğunu söyledi.
 
Türkiye’de halk oyunuyla ilgilenenlerin sayısının günden güne arttığına dikkati çeken Hayri Gürhan Ozanoğlu, Türkiye’de 15 bin civarında halk oyunları antrenörü olduğunu ve bu sayıyı da açtıkları seminerlerle artırmayı hedeflediklerini anlattı.
 
Federasyon bünyesinde bin 800’ün üzerinde spor kulübünün bulunduğunu aktaran Ozanoğlu, şöyle konuştu:
 
“Bir milyona yakın da halk oyuncumuz var. Bizler 80 milyonluk Türkiye’nin kültürünü temsil eden bir federasyonuz. Kültürümüze çok önem veriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı olmamıza rağmen sporu, kültürümüzü ve geçmişimizi barındıran bir federasyonuz. Bizler halk oyunlarının seçmeli ders olmasını istiyoruz. Bu da en büyük hedefimiz haline gelmiş durumda. Halk oyunlarının ya da sporun diğer dallarıyla uğraşan çocukların derslerinde daha başarılı olduğu araştırmasını yaptık. Çocukların bir takım ruhuyla çalışmalarını sağlıyoruz. Halk oyunları seçmeli ders olması durumunda hem kültürümüz tabana yayılarak gelişecek hem de açıkta bulunan 15 bin antrenör ekonomik çarkın içerisinde yer alacak.”
 
“Türkiye festivallerin olmazsa olmazı”
 
Hayri Gürhan Ozanoğlu, Türk insanının dünyanın her yerinde olduğunu ve bu yönde de çalışmalar yaptıklarını vurguladı.
 
Yurt dışındaki Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerde antrenör kursları açtıklarını anlatan Ozanoğlu, şunları söyledi:
 
“Almanya merkezli olmak üzere antrenör kursları açıyoruz. Belçika, Hollanda, Fransa, İsviçre gibi ülkelerde de yaşayan Türklerin ve içlerinde halk oyunlarıyla uğraşan arkadaşlarımızı Almanya’da bir merkezde topladık. Yine Romanya’daki Türk kardeşlerimize bu çalışmalarımızı sürdürdük. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaşayan antrenör arkadaşlarımızı yine kendi kriterlerimiz altında yetiştirip, belgelendirmeye de çalışacağız. Türk kültürü ile ilgili çalışan herkese elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Yurt dışında 8 ülkede bünyemizde bulunan 30-40 dernek ile 4-5 bin genç, halk oyunlarına dahil ediliyor. Türkiye zenginliğinden dolayı yurt dışında düzenlenen festivallerin olmazsa olmazı.”
 

KAYNAK : http://www.haber7.com/kultur/haber/2039824-halk-oyunlari-secmeli-ders-olsun?wr=1

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*