HTTP Test Page
powered by CentOS-WebPanel.com

This page is used to test the proper operation of the HTTP server after it has been installed. If you can read this page it means that the HTTP server installed at this site is working properly.


If you are a member of the general public:

The fact that you are seeing this page indicates that the website you just visited is either experiencing problems or is undergoing routine maintenance.

If you would like to let the administrators of this website know that you've seen this page instead of the page you expected, you should send them e-mail. In general, mail sent to the name "webmaster" and directed to the website's domain should reach the appropriate person.

For example, if you experienced problems while visiting www.example.com, you should send e-mail to "webmaster@example.com".

If you are the website administrator:

You may now add content to the directory /public_html. Note that until you do so, people visiting your website will see this page and not your content. To prevent this page from ever being used, delete index.html in /public_html.

You are free to use the images below on Linux powered HTTP servers. Thanks for using CentOS-WebPanel!

[ Powered by CentOS-WebPanel ]

About CentOS-WebPanel:

The CentOS-WebPanel a control panel for quick and easy manage linux server over web interface. Web Panel uses a variety of repositories to install the latest packages and maintains them updeted.

For information on CentOS-WebPanel please visit the CentOS-WebPanel.com.


Note:

CentOS-WebPanel is Software and it is used to power this website; however, the webserver is owned by the domain owner and not the CentOS-WebPanel.

If you have issues with the content of this site, contact the owner of the domain, not the CentOS-WebPanel.

For example, if this website is www.example.com, you would find the owner of the example.com domain at the following WHOIS server:

http://www.internic.net/whois.html

Keskin Color resim defterleri | En Son Dakika Haberler ve Online Alışveriş Siteleri Bakgor.Net |
Son Haberler
Anasayfa » Egitim » Keskin Color resim defterleri
i.milliyet.com.tr-.-YeniAnaResim-.-2016-.-06-.-22-.-keskin-color-resim-defterleri-7234043.Jpeg.jpg

Keskin Color resim defterleri

Resim yapmak, çocukların hayal gücünü olduğu gibi el becerisini de geliştiriyor. Onlarda özgüven duygusu oluştururken, duygularını yansıtmak için de bir iletişim dili haline geliyor. Aynı zamanda düşlerini kağıda çizip onları boyamak, çocukları stresten de arındırıyor. Bu yüzden çocukların yaz tatili boyunca canları istedikçe resim yapmaları öneriliyor. Keskin Color, çok özel resim defterleri ile her yaştan çocuğa, rengarenk bir yaz vadediyor.
 
Çocuklar için kendini ifade etmenin keyifli yollarından biri resim çizmek. Bunun için bir resim defteri, biraz boya ve bolca hayal yeterli… Resim yaparak zaman geçirmek; çocuğun sağ ve sol beyin bölümlerini çalıştırmakla kalmıyor, sıkıntılarını açığa vurmasına, güçlü bir konsantrasyona kavuşmasına, daha mutlu ve öz güvenli bir birey olmasına da yardımcı oluyor. Çocuklar böylece nesneleri ve renkleri saha kolay öğreniyor. Yaptıkları resimler, hem onların duygu dünyalarını hem de yeteneklerini açığa çıkarıyor. Resme ilgisi olan ve yeteneği olan çocuklar bu sayede bu yönlerini de geliştirmiş oluyor. 50 yıllık deneyimi ve geniş ürün yelpazesi ile kırtasiye sektörünün öncü ismi Keskin Color; lisanslı Batman, Hello Kitty Little Miss Hug, Star Wars, Angry Birds, Kung Fu Panda ve Şirinler temalı resim defterleri ile hem onları hayallerindeki kahramanlar ile buluşturuyor hem de düşlerini renklendirme fırsatı sunuyor. Keskin Color, üstün kalitesini ise ISO 9001, OHSAS 18001 ve ISO14001 belgeleri ile güvence altına alıyor. Firmanın portföyündeki ürünlerin tamamı, tüm sağlık testlerinden geçirilerek kullanıma hazır hale geliyor.

Keskin Color’ın resim defterleri tüm seçkin kırtasiyelerde sizleri bekliyor. 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/keskin-color-resim-defterleri-egitim-2266925/

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*